Termin:
Miejsce: Kawiarnia Filmowa. Gołębia, 63-200 Jarocin.


Wstęp wolny.

7 maja o godzinie 18:30 po raz kolejny Kawiarnia Filmowa zamieni się w przedwojenną salę kinową. Tym razem w ramach cyklu „W starym kinie” zobaczymy „Dwie Joasie” - przezabawną komedię, która niezmiennie bawi kolejne pokolenia. 

DWIE JOASIE (Mieczysław Krawicz 1935)

Joasia szuka pracy. Pragnie ją znaleźć, wykorzystując jedynie swoje zawodowe kompetencje, dlatego reaguje nerwowo na niewyszukane zaloty i aluzje kolejnych pracodawców. Chcąc się wreszcie uwolnić od tego typu krępujących sytuacji, charakteryzuje się na prawdziwą "paskudę". Kiedy poznaje nowego szefa - przystojnego mecenasa Roberta Rostalskiego - zaczyna żałować swej pochopnej decyzji.

W kolejnych miesiącach „W starym kinie” zobaczymy: „ABC Miłości”, „Jadzia”, „Przez łzy do szczęścia” czy przedwojenny film grozy „U kresu drogi”.

W cyklu pojawią się też dwa filmy nieme z muzyką na żywo: „Mocny Człowiek” w sierpniu i „Bartek Zwycięzca” w listopadzie.

Projekt  Filmoteki Narodowej współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Projekt dofinansowany przez Gminę Jarocin.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo