Termin:
Miejsce: taras Kawiarni Filmowej i parking PKO BP. Gołębia, 63-200 Jarocin.


Filmowy cykl „W Starym Kinie” wychodzi w plener. „Bestia” - jedyny zachowany polski film z Polą Negri z muzyką na żywo i śpiewem w wykonaniu Marcina Pukaluka wyemitowany zostanie w Jarocinie 4 sierpnia.

Bestia to jedyny zachowany w całości film z Polą Negri nakręcony w Polsce. To tragiczna historia trójkąta miłosnego: młodej artystki oraz jej dwóch kochanków, byłego i nowego, żonatego z inną kobietą. Rolę artystki gra Pola Negri, największa gwiazda ówczesnego polskiego kina. Stworzony przez Negri wizerunek femme fatale rozbudził wyobraźnię publiczności. Aktorka szybko została dostrzeżona przez niemieckich producentów i od 1917 roku zaczęła grać w Niemczech. 

Podczas seansu w Jarocinie, oprócz instrumentów elektronicznych, pojawi się akordeon oraz śpiew w wykonaniu Marcina Pakulaka, kompozytora i muzyka, nagrodzonego m.in. za najlepsze udźwiękowienie filmu Generał w konkursie Vivarto.

Seans rozpocznie się o godz. 21:00. Zapraszamy na taras Kawiarni Filmowej i parking PKO BP.  Wstęp wolny.

Projekt  Filmoteki Narodowej współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt dofinansowany przez Gminę Jarocin.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo