Termin:
Miejsce: Kino Echo. Gołębia, 63-200 Jarocin.


Wstęp wolny.

Jak wyglądało życie w XX leciu międzywojennym? Co robili jarociniacy w wolne popołudnia? Oczywiście – chodzili do kina! Gdy na ekrany weszło ABC MIŁOŚCI z Adolfem Dymszą niejedna jarocinianka dostawała rumieńców, gdy Wincenty Poziomka, w którego się wcielił aktor, podrywał kolejne klientki.

ABC MIŁOŚCI ( 1935)- Wincenty Poziomka, niespełniony artysta utrzymujący się z pisania kucharkom listów miłosnych, dostaje w spadku po stryju pół sklepu spożywczego pod warunkiem, że zaopiekuje się trzyletnią Basieńką, wnuczką stryja. Wkrótce Poziomka doprowadza sklep niemal do bankructwa. Mimo to zatrudnia Helenkę, w której kocha się od dłuższego czasu. Sam zaś dzięki protekcji sąsiada – znanego artysty – spełnia swoje marzenie o scenicznym debiucie.

3 września, Sala Kameralna Kina Echo, godz. 18:30. Wstęp wolny!

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca Kawiarnia Filmowa zamieni się w przedwojenną salę kinową. W Starym Kinie odbywają się seanse przedwojennych perełek, zdigitalizowanych w ramach projektu „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie”.  W kolejnych miesiącach w cyklu zaplanowano emisje: „Jadzi”, „Przez łzy do szczęścia” czy przedwojennego filmu grozy „U kresu drogi”. W cyklu pojawi się także film niemy „Bartek Zwycięzca”

Projekt  Filmoteki Narodowej współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Projekt dofinansowany przez Gminę Jarocin.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo