Termin:
Miejsce: Aquapark Jarocin. Sportowa 6, 63-200 Jarocin.


101 zawodników wystartuje w sztafecie pływackiej na jarocińskim basenie, by uczcić kolejną rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy będą pochodzili z różnych środowisk, a nawet miast. Każdy z nich pokona pełną długość basenu w dowolnym stylu.

„Łączmy się” – to nazwa pływackiej sztafety memoriałowej upamiętniającej Powstanie Wielkopolskie, która odbędzie się na basenie Jarocin Sport w niedzielę 10 listopada od godz. 12.00. Hasło to związane jest z osobą pochodzącego z Mieszkowa pierwszego dowódcy Powstania Wielopolskiego, gen. Stanisława Taczaka, który 17 listopada 1918 roku z tym właśnie hasłem prowadził ulicami Warszawy manifestację Polaków - byłych żołnierzy armii niemieckiej.

W sztafecie udział weźmie 101 pływaków, którzy swoim udziałem w akcji upamiętnią 101-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy pochodzić będą z różnych środowisk, a skład sztafety zróżnicowany będzie także wiekowo. Każdy z uczestników pokona pełną długość basenu w dowolnym stylu i otrzyma pamiątkowy dyplom, okolicznościowy medal oraz biało-czerwoną rozetkę powstańczą z wizytówką, a także ulotkę informującą o wydarzeniach, które poprzedziły w Jarocinie wybuch Powstania Wielkopolskiego. Dzięki takiej właśnie czynnej formie uczczenia pamięci Powstania łączą się całe pokolenia, rożne środowiska i miejscowości. Uczestnikami sztafety będą także dawni mieszkańcy Jarocina, którzy nadal chcą mieć kontakt z miastem, z którego pochodzą.

Akcja organizowana jest po raz kolejny przez Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/19 Koło Jarocin w ramach Dni Patrona Miasta. Partnerami wydarzenia są: ZHP Hufiec Jarocin, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, Grupa Rekonstrukcyjna „JEDNOŚĆ”, Muzeum Regionalne w Jarocinie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin,16. jarociński batalion remontu lotnisk, JAROCIN SPORT Sp. z o.o.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo