Termin:
Miejsce: taras Kawiarni Filmowa. Gołębia, 63-200 Jarocin.


bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina Echo i Kawiarni Filmowej

„Reportaż opowiada świat” to jesienny, reportażowy projekt Stowarzyszenia Jarocin XXI.  Na początek cyklu zaplanowano koncert-spektakl  ze słynnym reporterem i pisarzem. Mariusz Szczygieł będzie czytał swoją książkę PROJEKT: PRAWDA przy akompaniamencie zespołu Res Factum.

Zespół gra, autor czyta. Z tym że zespół nie wie do końca, co autor przeczyta, a autor nie wie, co zespół zagra do czytanego. Zabawa polega więc na tym, że zespół tworzy muzykę na żywo, starając się oddać klimat czytanego tekstu.

Ci, którzy nie czytali jeszcze „Projektu: prawda”, otrzymają od Mariusza Szczygła przynętę, żeby kupić książkę. Ci, którzy książkę już czytali, mogą odnaleźć w tym koncercie jakąś nową prawdę o książce, którą wydobyła z niej muzyka.

Spotkanie muzyki i książki non-fiction to nie jest rzecz oczywista, ale bardzo ciekawa. Zespół Res Factum jest w niej ekspertem, bo występował już m. in. z Angeliką Kuźniak ("Papusza") i Katarzyną Surmiak-Domańską ("Mokradełko"), a do tekstów Mariusza Szczygła zespół improwizowował już kilkakrotnie.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego/Instytutu Książki

 

TARAS KAWIARNI FILMOWEJ/w razie niepogody KINO ECHO

5 września, godzina 19:00

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo