Termin:
Miejsce: Kościół św. Marcina. ks. kard. Wyszyńskiego 3, 63-200 Jarocin.


Koncerty z cyklu „Młodzi wirtuozi gitary” przedstawiają najbardziej obiecujących młodych gitarzystów klasycznych. Wierzymy, że prezentowane przez nas młode talenty już niedługo zawładną sercami słuchaczy na całym świecie.

Andrzej Grygier jest laureatem konkursów gitarowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Urodził się w Lesznie w 1998 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 7.Do tej pory miał okazję pracować z wieloma wybitnymi muzykami. Jest m.in. stypendystą Prezydenta Miasta Leszna. Za osiągnięcia artystyczne otrzymał również Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Występował podczas X Rosyjsko-Polskiego Festiwalu „Młodzieżowa Akademia Muzyki” w Moskwie, w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze oraz na Zamku Królewskim i Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Pablo Márquez uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych wirtuozów gitary. Wybitny interpretator muzyki współczesnej. Koncertował w ponad 40 krajach, w najbardziej prestiżowych salach. Regularnie współpracuje z grupami takimi jak Ensemble Intercontemporain. Jest zapraszany do występowania jako solista ze znakomitymi orkiestrami i zespołami. Jego ciągłe zaangażowanie w wykonawstwo muzyki współczesnej doprowadziło do kilku prawykonań i bliskiej współpracy z największymi kompozytorami naszych czasów. Artysta będzie gościem Akademii Gitary po raz pierwszy.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Mapa Inwestycji w Gminie Jarocin

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo