Termin:
Miejsce: Jarocin. Jarocin, 63-200 Jarocin.


Tegoroczne Jarocińskie Mikołajki odbędą na parkingu przy Aquaparku. Tam też zostały umieszczone - i rozbłysną 6 grudnia - ogromny tron św. Mikołaja i prezent. Inne ozdoby przystroją miasto w różnych jego częściach np. choinka stanie na rondzie przy parku Gorzeńskiego, a sanie z reniferami – w parku miejskim. Nie zabraknie także niezliczonych lampek na ulicach, placach oraz na rynku.

Miejsce tegorocznych Jarocińskich Mikołajek zmieni się. Nie odbędą się one tym razem na rynku. Powodem jest przygotowywanie się gminy - już od końca listopada - do ogromnej inwestycji w centrum miasta. Powstaną m.in. nowe - kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, nawierzchnie kilkunastu ulic oraz nasadzenia zieleni. Dzięki temu przestrzeń Śródmieścia zyska zupełnie nowe oblicze.

Jarocińskie Mikołajki, w nowym, przestronnym miejscu, wystartują pełną parą w piątkowe popołudnie 6 grudnia. Na parkingu przy Aquaparku od godz. 16.00 atrakcji nie zabraknie! Korowód Królowej Lodu w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”, bębniarze, dudziarz, śnieżynki, gigantyczna wieża – to tylko niektóre z nich. Przeczytasz o tym tutaj.

W mikołajkowy wieczór świątecznym blaskiem rozbłyśnie także miasto. Świecące ozdoby przystroją Jarocin w różnych jego częściach. Choinka stanie na rondzie Parku Gorzeńskiego, sanie z reniferami – w parku miejskim, pociąg – w Parku Szubianki przy Zespole Szkół Specjalnych, bomka – na placu JOK-u, tron Mikołaja i prezent ozdobią parking Aquaparku, a monidło – teren przy Urzędzie Miejskim w Jarocinie. Nie zabraknie ozdób na latarniach, nad ulicami, na samych ulicach, a także na placu przy JOK-u. Światełka rozjaśnią także Ratusz oraz drzewka na rynku.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo