Termin:
Miejsce: Kino Echo. Gołębia, 63-200 Jarocin.


Akcja „Żonkile” Już po raz trzeci w Jarocinie odbędzie się akcja Żonkile – ogólnopolska akcja Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie upamiętniająca wybuch powstania w warszawskim getcie – 19 kwietnia 1943 r. W tym roku przypada 75. rocznica tego wydarzenia. Postanowiliśmy połączyć to wydarzenie z Rokiem Ireny Sendlerowej oraz uczcić pamięć o Żydach, mieszkańcach Ziemi Jarocińskiej. Z tej okazji Stowarzyszenie Jarocin XXI, Muzeum Regionalne i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zapraszają:

24 kwietnia, we wtorek, o godzinie 18.00 w Kinie Echo spotkanie autorskie z Anną Bikont poświęcone książce „Sendlerowa. W ukryciu”. Wstęp wolny.
„Sendlerowa. W ukryciu” - to opowieść o niezwykłej Polsce i uratowanych przez nią setkach dzieci. Autorka biografii umieściła w wydawnictwie to, co już o Sendlerowej wiemy, ale osadza w szerokim kontekście wydarzeń historycznych.  Gorzka i momentami trudna do przyjęcia prawda, wnikliwa analiza danych i faktów – tak można w skrócie powiedzieć o reportażu Anny Bikont
Anna Bikont – dziennikarka i pisarka, z wykształcenia psycholożka. Od pierwszego do ostatniego numeru (1982–1989) pracowała w zespole „Tygodnika Mazowsze”, pisma podziemnej Solidarności, współtworzyła „Gazetę Wyborczą”, z którą związana jest do dzisiaj. Jej książka My z Jedwabnego otrzymała m.in. nagrodę historyczną „Polityki” oraz European Book Prize. Jej ostatnia książka Sendlerowa. W ukryciu została nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo